Kiralama Rehberi

Kiralama Rehberi ve Kiralama Süresi

Şirketimizden kiralanan aracı sadece sözleşmede ve teslimat formunda adları yazılı bulunan kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede adları yer almayan üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek herhangi bir kaza ve hasarda hiçbir hasar güvencesi geçerli olmaz. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimizden “ek sürücü” hizmetinin satın alınması gerekir. Bir kiralık araç için en fazla 1 adet ek sürücü tanımaması yapılabilir. Ek sürücü olarak sözleşmeye eklenecek kişinin de araç gruplarına göre belirlenmiş yaş şartlarını ve ehliyet koşullarını taşıması gerekir.

Araçların kiralama sürelerine bağlı olarak kilometre sınırları da değişiklik göstermektedir.

Web sitemizden yapılan rezervasyonlar şehir içi turistik kiralamaya özeldir.

Şehir dışı araç kiralamaları ayrıca özel fiyatlandırılır.


  • 1 ile 3 günlük kiralamalarda her gün için 250 Km
  • 4 ile 7 günlük kiralamalarda günlük 200 Km
  • 8 ve 14 gün arasındaki kiralamalarda günlük 170 Km sınırı bulunmaktadır.
  • 15 gün ve üzerindeki kiralamalarda bu rakam 140 Km'ye inerken aylık kiralamalarda ise toplamda 3500 Km sınırı belirlenmiştir.

Belirlenen kilometre sınırlarının üzerine çıkıldığı durumlarda belirtilen sınırdan aşılan her bir kilometre için 2 TL + KDV bedeli kiracıdan tahsil edilmektedir. Araba kiralama uygulamalarımızda araçlarımız günlük 24 saat, aylık 30 gün üzerinden kiralama süresi belirlenerek kiralanır. Kiralanan aracın geri iade süresinde olası gecikmeler halinde; 1-2 saat arasındaki teslimat gecikmelerinde, geçerli kiralama bedelinin 1/3’ü 2-3 saat arasındaki teslimat gecikmelerinde, geçerli kiralama bedelinin 2/3’ü 3 saat ve üzerindeki teslimat gecikmelerinde, geçerli kiralama bedeli üzerinden 1 tam gün ek ücretlendirme yapılır.

Yakıt ve Trafik Cezaları

Oto kiralama esnasında kiralanan araçların kiralama süresindeki yakıt masrafları kiracıya aittir. Araçların geri iadesi esnasında araç teslim alındığı yakıt seviyesinde olmalıdır. Aracın eksik yakıt seviyesinde teslim edilmesi halinde eksik olan yakıt bedeline, eksik yakıt bedelinin %25’i oranında ek hizmet bedeli de ilave edilerek fark tahsil edilir. Kiralama süresi boyunca karşılaşılan bütün trafik cezaları kiracıya aittir. OGS-HGS geçişleri, köprü ve otoyollardaki hatalı gişe kullanımı da dahil trafik cezalarının tamamı kiracıya faturalandırılır. Eğer trafik cezaları daha sonradan şirketimize tebliğ edilse dahi kiracı müşteri, kiralama süresi içindeki bütün trafik cezalarından sorumludur.

Ödeme Koşulları

Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. Rent a car uygulamasında araç kira ücreti, ek ürün ile hizmet ücreti ve teminat tutarı kira süresi başlangıcında kiracının şahsına ait bir kredi katından tahsil edilir. Sözleşme esnasında kiracı mutlaka kendi şahsına ait bir kredi kartı ibraz etmek ve yanında bulundurmak zorundadır. Kiralama süresi sonunda oluşabilecek ek ücret farklılığına göre kredi kartına iade veya ek tahsil yansıtılır. Kiralama rehberi kapsamında araç kira ücreti dışında bir de teminat ücreti vardır. Teminat ücreti, araç gruplarına göre belirlenmiştir ve 500 TL ile 2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Araç kiralama teminat tutarı, kiralama başlangıcında kiracının kredi kartından provizyon uygulamasıyla tahsil edilir. Tahsil edilen bu teminat tutarı, kira bitiminde ek ücret oluşmamışsa 7 gün içeresinde eksiksiz şekilde kredi kartına iade edilir.

İptal ve İade Şartları

İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte iletmeniz halinde yaptığınız ödemeniz tamamen geri iade edilecektir. Ödemesi gerçekleştirilmiş rezervasyonlarında kiralamanızın alış saatine 7 günden az kalması halinde 2 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapılarak iade yapılmaktadır. Rezervasyon gün sayınız 2 günden az ise iade yapılmamaktadır.

Araç Kiralama Hizmetlerinde Ehliyet Koşulu

Firmamız üzerinden araç kiralama hizmetleri aldığınız zaman, mutlaka ehliyet sahibi olmanız gereklidir. Çünkü ehliyet, kiralama yapan kişinin araç kullanma yetkisine sahip olduğunu ve resmi olarak bunu belgelediğini ortaya koymaktadır. Kiralama işlemleri gerçekleştirilirken seçilen aracın türüne ve bulunduğu sınıfa göre ehliyet koşulları yer almaktadır. Firmamız üzerinden yapılan oto kiralama işlemlerinde ekonomi segmenti içerisinde yer alan araçlarda en az 1 yıl ehliyet sahibi olma koşulu bulunmaktadır. Eğer kiralayacağınız vasıta orta segment içerisinde yer alıyorsa, en az 2 yıl ehliyet sahibi olmanız gerekiyor. Diğer bir sınıf olan üst segment araçlarda ise kiralama işlemi gerçekleştirmek için en az 3 yıl ile ehliyet sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca müşterilerimizin kiralama işlemlerinde ehliyet numarasını mutlaka belirtmesi de gerekmektedir.

Araba Kiralama Sırasında Yaş Sınırı

Firmamız üzerinden ehliyet koşullarını sağlamış olsanız dahi araba kiralama hizmeti almak istiyorsanız, özellikle yaş sınırlarını da sağlamanız gerekmektedir. Araç segment özelliklerine göre ehliyet sınıfı ve süresi değişmekle birlikte yaş sınırları da değişim göstermektedir. Eğer firmamız üzerinden ekonomi segmenti kiralama yapmak istiyorsanız, mutlaka 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer orta segment bir araç istiyorsanız, en az 23 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Yüksek özelliklere sahip bir üst segment araç talep ettiğinizde ise yine en az 25 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.

Rent A Car Hizmetlerinde Ehliyet Ve Yaş Sınırı Neden Bulunur?

Firmamız gibi rent a car hizmetleri veren işletmeler hem ehliyet hem de yaş sınırı ile hizmet vermektedir. Çünkü aracın yer aldığı segmentte uygun bir şekilde ehliyet tecrübe süresi aracı ne kadar sağlıklı ve güvenilir şekilleri kullanabileceğinizi göstermektedir. Ayrıca kiralama sözleşmesi kapsamında mutlaka sınıf bilgisine göre yaş özellikleri ve ehliyet kullanım süresi gerekliliği yer almaktadır. Ehliyet sahibi olduğunuz süre sayesinde ne kadar araç kullanım tecrübeniz bulunduğunu göstereceğiniz için bu bilgi sizden talep edilmektedir. Ayrıca sahip olduğunuz yaş ile uygun bir şekilde kiralama talep ettiğiniz aracı kullanacak kadar tecrübeli ve yetişkin olduğunuz konusunda güven sağlanmaktadır.
Whatsapp Telefon