Karester(Garester) Yaylası - Uzungöl Gezi Rehberi

Karester(Garester) Yaylası - Uzungöl Gezi Rehberi
Doğu Karadeniz Bölgesinin en meşhur yerlerinden birtanesi konumundaki Uzungöl, doğal güzellikleri, huzurlu ve keyifli ortam sunmaktadır. Karester(Garester) Yaylası, Uzungöl’ün güneyinde yer almaktadır. Yaylaya çıktığınızda Uzungöl’ün eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Göle tepeden bakmanın keyfini yaşamak için doğru adrestir. Karester Yaylası tepesinden bir tarafı Kaçkar sıradağlarını bir tarafı Uzungöl’e doğru uzunan solaklı  vadisi görülmektedir. Karester Yaylası rakımı 2300 metredir. Güzel Uzungöl gezinizden bir sonra ki durağınız, Karester Yaylası olmalıdır.

Karester Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden olan Karester Yaylası, Trabzon şehir merkezine 105KM, Çaykara ilçesine bağlı 19KM uzaklıkta bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir yayla olmaktadır.

Uzungöl, gezilecek yerler arasında olan Karester Yaylası için ulaşım Eco Oto Kiralama şirketi ile oldukça rahat ve konforlu hale gelmektedir. Trabzon Araç Kiralama ve Trabzon Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama şirketi avantajlı fiyat seçenekleri ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışması ile hizmet vermektedir.

Müşteri portföyüne Araç ve Filo Kiralama hizmetlerini kurumsal işleyişi ile sektörde tercih edilme noktasında yerini sağlamlaştırmıştır. Karester Yaylası gezi planlamanız da size beklediğiniz hizmet olanağını sunması, karşılaşabileceğiniz sorunlar da yanınız da olması, kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlamaktadır.

Trabzon Havalimanı ve merkez ofis şubeleri ile Araç Kiralama Trabzon ve Oto Kiralama Trabzon alanlarında Eco Oto Kiralama şirketi Filo ve Araç Kiralama hizmetlerini 30 yıllık tecrübesi ile sağlamaktadır. Profesyonel ve deneyimli personelleri seyahatlerinizin her anında sizinle olmaktadır.

Siz, sadece aracınızı seçerek tatilinizin keyfini sürebilirsiniz.

Karester Yaylası ile Trabzon il ve ilçe Ulaşım Mesafeleri Ne Kadar?

Karester Yaylası, Uzungöl rası 11KM 35 dakika,
Karester Yaylası, Çaykara arası 13KM 45 dakika,
Karester Yaylası, Of arası 60KM 1 saat 20 dakika,
Karester Yaylası, Trabzon arası 106KM 2 saat,
Karester Yaylası, Rize arası 80KM 1 saat 35 dakika,
Karester Yaylası ve Bölgedeki Kamp İmkanları Nasıldır?
Karester Yaylası, her yıl yerli ve yabancı turistlerin ziyareti ile Uzungöl çevresinde önemli yere sahiptir. Yayla evi tarzında villa, apart, ve otel tarzında pansiyonlar mevcut olmaktadır. Uzungöl manzarasıyla bahar ayında kır çiçeği, kekik kokusu ile doğaçlama kamp kurabileceğiniz alan sunması cezbetmektedir. Tüm alışverişinizi Uzungöl de karşılayabilirsiniz.

Karester Yaylasına Giderken Unutmamanız Gerekenler Nelerdir?

Yağmurluk,
Fotoğraf Makinesi,
Sırt Çantası,
Suya Dayanıklı Kaymaz Tabanlı Ayakkabı,
Tulum, 
Güneş Kremi,
Mangal,
Karester Yaylası Çevresinde Gidilmesi Gereken Yaylalar?
Haldizen Yaylası,
Şekersu Yaylası,
Traşkapanı Yaylası,
Multat Yaylası,
Tabanoz Yaylası,
Lustra Yaylası,
Trabzon Oto Kiralama ve Rent a Car Trabzon firmaları içerisinde Eco Oto Kiralama şirketini incelemeniz için https://www.ecootokiralama.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon