Ankara Araç Kiralama İle Şehir İçi Ulaşımı Kolaylaştırın

Ankara Araç Kiralama İle Şehir İçi Ulaşımı Kolaylaştırın
Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Kocatepe Camii, Ankara ilinin Çankaya ilçesi, Kocatepe semtinde yer almaktadır. 
1967'de inşasına başlanmıştır ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1987'de tamamlanıp ibadete açılmıştır. 
Kocatepe Camii, Cumhuriyetten sonraki dönemde Ankara'da yapılan en büyük camidir.
Kocatepe Camii'nin ilk sunulan projesinde bir sorun çıkmıştır ve proje oldukça eleştiri almıştır. Projesinin, bulunduğu döneme göre fazla modern olduğuna karar verilen Kocatepe Camii'nin inşasından vazgeçilmiştir. 
1981 yılına gelindiği zaman Cami'nin tüm proje hakları satın alınmıştır. 6 yıl sonra da 1987 yılında Cami'nin yapımı tamamlanmıştır. 
Osmanlı dönemi 16. yüzyıl estetiği ile 20. yüzyıl teknolojisi harmanlanarak inşa edilen cami, dört minaresi ile Selimiye'yi; merkezi ve yarım kubbesi ile de Sultan Ahmet Camii'ni anımsatmaktadır.
Mimar Sinan'ın geliştirdiği mimari üsluba bağlı kalınarak inşa edilen Kocatepe Camii, avlusuyla birlikte toplam 24.000 kişilik cemaat kapasitesine sahiptir. Modern konferans salonu, otopark, süpermarket, idari büro gibi yan bölümleri ve gasilhaneleri, sebilleri ile modern mimariye göre klasik üslupta inşa edilmiştir. 
Cami'nin avizeleri, mihrabı, minberi, kapıları, mermerleri ve çinileri özel olarak tasarlanmıştır. İç süslemeleri ve desenlerinde Klasik Osmanlı Mimarisi örnek alınmıştır. Malzeme olarak ise mermer, çini, sarı maden, altın varak ve özel boyalar kullanılmıştır.  Kocatepe Camii, başkent Ankara'nın sembolleri arasında yer almaktadır. Ankara’daki tüm mekanlara Esenboğa Havalimanı içerisinde hizmet veren Ankara Araç Kiralama şirketi Ecocar Oto Kiralama ile kolayca ulaşabilirsiniz.
Ankara'da Yeme İçme Mekanları Nelerdir?
Ankara seyahatlerinizde gezinize lezzetli kısa bir mola vermek isterseniz; Liva Pastanesi, Tarihi Mutfak Lokantası, Trilye Restoran, Göksu Lokantası, Düveroğlu, Boğaziçi Lokantası gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Araba Kıralama Ankara ile Ulaşacağınız Ankara'da Konaklama Nasıl Yapılır?
Ankara'da yapacağınız tarihi ve doğa gezilerinizde gün sonunda yorgunluğunuzu atıp konforlu bir şekilde dinlenebileceğiniz konaklama imkanlarına bölgede bulunan konaklama hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Bunlar arasında; Hotel Kayra, Hotel Cinnah, Otel Evren, Verda Hotel, İsmira Otel Ankara, Ataköşk Hotel, Altınel Ankara Hotel&Convention Center işletmelerinden birini tercih ederek konforlu bir şekilde gününüzü sonlandırabilirsiniz. 
Araba Kıralama Ankara ile Kocatepe Camii Nerededir ve Nasıl Gidilir?
Kocatepe Camii, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Çankaya ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 44 km mesafededir.
Kocatepe Camii gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Ecocar Ankara Araç Kiralama şirketinden faydalanacağınız Araç Kiralama Ankara ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz. 
Ecocar Araç ve Filo Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara Oto Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır. 
Ankara Araç Kiralama ve Ankara Rent A Car hizmetlerini Ecocar ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecocar.com.tr web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz. 
Müşteri Hizmetleri 7/24; 
0850 307 0850
[email protected]
İlginizi Çekebilir
 • Şehirden Uzak Doğaya Yakın Tekke Dağı Tabiat Parkı
  Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Lebedos Antik Kenti
  Arac Kirala İzmir ile ulaşacağınız Lebedos Antik Kenti, 12 İyonya kentinden bir tanesidir. İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulmuştur.
 • Tuz Gölü
  Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Tuz Gölü, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine oldukça yakındır
 • Söke Doğanbey Köyü
  İzmir Araba Kiralama hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Söke Doğanbey Köyü; Aydın ili Söke ilçesine 30 km uzaklıktadır. Küçük, sakin, huzur dolu bir köydür Doğanbey. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşa...
 • Metropolis Antik Kenti
  İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da arta...
Whatsapp Telefon