Ankara Rent a Car Hizmetleri: Araç Seçimi ve Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Ankara Rent a Car Hizmetleri: Araç Seçimi ve Rezervasyon Nasıl Yapılır?
Augustus Tapınağı, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde yer almaktadır. Ankara'da Roma Dönemi'nin en önemli yapılarından bir tanesidir. 
Augustus Tapınağı, Ankara Anıtı olarak da bilinmektedir. M.Ö. 25-20 yılları arasında inşa edilmiştir. Galat hükümdarı Amintos'un kızı Pilamenes tarafından Roma İmparatoru Augustus adına, bir bağlılık nişanesi olarak yaptırılmıştır. 
Tapınak, 2 metre yüksekliğinde 8 basamakla çıkılan bir podyum üzerine oturtulmuştur. Augustus Tapınağı, 6. yüzyıl başlarında Bizanslılar tarafından kiliseye dönüştürülmüştür ve çeşitli eklemeler yapılıp pencereler açılmıştır. 
Tapınak duvarlarında yazılar bulunmaktadır. Buradaki yazılar, ilk Roma İmparatoru olan Augustus'un faaliyetlerinden bahseder. 
21. yüzyıla kadar çok sayıda deprem ve hava kirliliği gibi yıkıcı çevresel etkenlere maruz kalmıştır. Ve tapınak içerisinde bulunan yazıtlar da zarar görmüştür. Dünya Anıtlar Fonu, tapınağın yok olmasını engellemek için restorasyon çalışmalarında bulunmuştur. 
Etrafı 4 sütunla kuşatılmış ve 4 duvar halindedir. Aslı, roma tapınağında bulunan ve Augustus'un başarmış olduğu işleri gösteren Latin ve Yunan dilleri ile yazılmış vasiyetnamesi, bir yazıt aracılığıyla duvarına eklenmiştir. 
Ölmeden önce Roma İmparatorluğu'nun son durumu ve ordunun hali de bu yazıtlar içerisinde yer almaktadır. Augustus'un ölümünün ardından bu metin Ankara Anıtı'na kazılmıştır. 6 sayfalık bir yazıt olan bu metnin 2700 metre yüksekliğe sahip bir duvarı kaplayabileceği düşünülmektedir. Yazıtın Yunanca olan kısmı, Latince olan kısımlara göre harap bir vaziyettedir. Dolayısıyla çevirisinin yapılması mümkün değildir. 
Bu çift dilli yazıt, Ankara'daki tapınakla birlikte günümüze kadar ayakta kalmıştır. Dünya tarihi açısından büyük önem taşımaktadır. Yazıtın Roma'daki orijinali kaybolmuştur ve Ankara'daki kopyası, bu yazıtın korunmuş tek ve tam kopyasıdır. Roma dönemini anlatan en değerli belgelerden birisi olmasından dolayı arkeolojik açıdan büyük öneme sahiptir. 
Augustus Tapınağı, ünlü tarihçi ve dilbilimciler tarafından yazıtın önemine dikkat çekmek amacıyla "Yazıtlar Kraliçesi" şeklinde adlandırılmıştır. 

Ankara'da Konaklama Mekanları

Ankara'da merkezde bulunan; Hotel Kayra, Hotel Cinnah, Otel Evren, Verda Hotel, İsmira Otel Ankara, Ataköşk Hotel, Altınel Ankara Hotel&Convention Center, Tunalı Hotel ve Hotel 2000 işletmelerinden birini tercih ederek konforlu bir şekilde gününüzü sonlandırabilirsiniz.

Augustus Tapınağı Nerededir Ve Nasıl Gidilir ?

Augustus Tapınağı, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Altındağ ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 14 km uzaklıktadır.
Augustus Tapınağı gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Ecocar Araç Kiralama şirketinden faydalanacağınız Ankara Oto Kiralama ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz. 
Ecocar Araç ve Filo Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara Araç Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır. 
Ankara Rent A Car  hizmetlerini Ecocar ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecocar.com.tr web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz. www.ecocar.com.tr
Müteri Hizmetleri 7/24;
0850 307 8050
[email protected]
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon