Lebedos Antik Kenti

Lebedos Antik Kenti

Lebedos Antik Kenti, İyon göçü esnasında Hellenlerin eline geçmesinden dolayı tarihi bir öneme sahiptir. Klasik dönemde kendine ait sikke basmamış olan tek kent olması özelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Lebedos Antik Kenti'nden günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşabilmiş olan tek eserler, denizden gelecek olan saldırılara karşı inşa edilen surlardır. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda Lebedos Antik Kenti'nde çok sayıda çömlek ve bazı tarihi parçalar bulunmuştur. Antik Kent, bulunduğu yer itibarıyla döneminde oldukça stratejik bir konuma sahiptir. Lebedos Antik Kenti'ne ait ilk kalıntılar, 2004 yılında keşfedilmiştir. İzmir’de bulunan pek çok tarihi ve kültürel yapıya, İzmir Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan Arac Kirala İzmir hizmeti olan Eco Oto Kiralama şirketi sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Arac Kirala İzmir ile Ulaşacağınız İzmir'de Yeme İçme Mekanları Nelerdir?

İzmir seyahatlerinizde gezinize kısa bir mola verip İzmir'in meşhur lezzetlerini tatmak isterseniz; Kordon Yengeç Restaurant, Adabeyi Balık Restaurant, Tarihi Asansör Restaurant, Alsancak Dostlar Fırını ve Çelebi Unlu Mamüller gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir'de Konaklama Mekanları

İzmir'in tarihi ve doğasıyla birlikte bitmeyen güzelliğinin tadına varmanızın ardından günün yorgunluğunu en konforlu ve şık bir yerde atmayı dilerseniz günübirlik olarak faydalanabileceğiniz; Reges A Luxury Collection Resort&Spa, Kordon Hotel Pasaport, Wyndham Grand İzmir Özdilek, Ramada Encore İzmir, Hotel Swissotel Büyük Efes İzmir ve Double Tree by Hilton Hotel İzmir Airport, Volley İzmir, Baylan Basmane ve İsmira işletmeleri İzmir gezinizde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Arac Kirala İzmir ile Lebedos Antik Kenti Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir'in simgelerinden biri olan Lebedos Antik Kenti, Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Seferihisar arası 54 km mesafededir.

İzmir'e gelen ziyaretçilerin görmek istediği Lebedos Antik Kenti'ne ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunan Ecocar Arac Kirala İzmir hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz veya transfer hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar'da bulunan Ecocar Araç Kiralama İzmir şirketi müşteri memnuniyeti odaklı hizmetiyle size en konforlu İzmir seyahati fırsatını sunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Rent A CarArac Kirala İzmir ve Avis ihtiyacınızı Ecocar Araç Kiralama ile edineceğiniz hizmetle avantajlı fiyat seçenekleri ve üstün kalite anlayışıyla giderebilirsinizwww.ecocar.com.tr

İlginizi Çekebilir
 • Şehirden Uzak Doğaya Yakın Tekke Dağı Tabiat Parkı
  Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Tuz Gölü
  Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Tuz Gölü, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine oldukça yakındır
 • Söke Doğanbey Köyü
  İzmir Araba Kiralama hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Söke Doğanbey Köyü; Aydın ili Söke ilçesine 30 km uzaklıktadır. Küçük, sakin, huzur dolu bir köydür Doğanbey. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşa...
 • Metropolis Antik Kenti
  İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da arta...
 • Gerçekleşen Bir Rüya: İzmir Kadifekale
  Andan Menderes Oto Kiralama hizmeti ile ulaşacağınız ve M.Ö. 3. yüzyılda İzmir merkezde körfeze hakim bir konumda kurulmuş olan Kadifekale, Makedonya Kralı Büyük İskender'in isteği ile yapılmıştır.
Whatsapp Telefon