Ankara Oto Kiralama İle Özgürce Seyahat Etmenin Keyfini Çıkarın

Ankara Oto Kiralama İle Özgürce Seyahat Etmenin Keyfini Çıkarın
Kalecik Kalesi, Ankara il merkezine 78 km uzaklıkta ve Çankırı yolu üzerinde yer almaktadır. Kalecik Kalesi'nin, Bizans döneminde Romalılar ve Bizanslılar tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. 
Kalecik Kalesi, 150-160 metre yükseklikte sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiştir. Kalenin duvarları, yığma taş malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Kalede kemerli bir giriş ve girişin her iki tarafında da silindir biçiminde kule yer almaktadır. Kalecik Kalesi'nin ve bulunduğu bölgenin tarihi M.Ö. 4000'li yıllara kadar dayanmaktadır. 
Kalecik Kalesi'nin bulunduğu bölgede, Hititlerin M.Ö. 4000 yıl öncesinde yaşadığına dair kalıntılara denk gelinmektedir. Kalecik Kalesi, 1075 yılında Selçuklular tarafından zapt edilmiştir ve kale, Türk hakimiyeti altına girmiştir. Osmanlılar ile birlikte Yıldırım Bayezid zamanında Kalecik Kalesi, Ankara ili hakimiyeti altına alınmıştır. 
Kalecik Kalesi içerisinde mahzen ve sarnıç yer almaktadır. Kalenin üst tarafında mahzen kısmına açılan kare şeklinde bir delik mevcuttur. Bu mahzenin yakınında ise Mezar Odası yer almaktadır. Kalecik Kalesi'nin en son olarak Osmanlılar zamanında onarıldığı bilinmektedir.  Ankara’nın bu tarihi mirasını yakından görmek ve tarih içerisinde gizemli bir keşif yapmak isterseniz Ankara Esenboğa Havalimanı içerisinde ve Tunus Caddesi üzerinde hizmet veren Ankara Oto Kiralama firması, Eco Oto Kiralama’nın geniş araç filosundan kendinize en uygun olan aracı seçerek rezervasyonunuzu kolayca yaptırabilirsiniz. 
Ankara'da Yeme İçme Mekanları Nelerdir?
Ankara seyahatlerinizde gezinize lezzetli kısa bir mola vermek isterseniz; Liva Pastanesi, Boğaziçi Lokantası, Efsane Profesör Sadık Usta, Meşhur Tavacı Recep Usta, Tarihi Mutfak Lokantası, Masabaşı Kebapçısı, Meşhur Özçelik Aspava gibi işletmelerle deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara'da Konaklama Mekanları
Ankara'da merkezde bulunan; Hotel Kayra, Hotel Cinnah, Otel Evren, Verda Hotel, İsmira Otel Ankara, Ataköşk Hotel, Altınel Ankara Hotel&Convention Center, Tunalı Hotel, Royal Ankara Hotel, Koza Suite Hotel ve Hotel 2000 işletmelerinden birini tercih ederek konforlu bir şekilde gününüzü sonlandırabilirsiniz.
Ankara Kalecik Kalesi Nerededir ve Nasıl Gidilir?
Ankara Kalecik Kalesi, Ankara il merkezine 78 km uzaklıkta ve Çankırı yolu üzerinde yer almaktadır. Kalecik Kalesi ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası 51 km uzaklıktadır.
Kalecik Kalesi gezinize, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara Tunus Caddesi'nde bulunan Ecocar Araç Kiralama şirketinden faydalanacağınız Ankara Araç Kiralama ve Ankara Avis hizmeti ile kolayca ulaşabilirsiniz. 
Ecocar Araç ve Filo Kiralama şirketi, profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini ilk sırada bulundurması sebebiyle tercih edilen kurumsal Ankara Araç Kiralama firmaları arasında yerini almaktadır. 
Ankara Esenboğa Araç Kiralama ve Ankara Rent A Car hizmetlerini Ecocar ile en konforlu şekilde elde etmek için rezervasyonlarınızı; ofislerimiz, www.ecocar.com.tr web sitemiz veya 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerimizden gerçekleştirebilirsiniz. 


Müşteri Hizmetleri 7/24;
0850 307 8050
[email protected]
İlginizi Çekebilir
 • Şehirden Uzak Doğaya Yakın Tekke Dağı Tabiat Parkı
  Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Lebedos Antik Kenti
  Arac Kirala İzmir ile ulaşacağınız Lebedos Antik Kenti, 12 İyonya kentinden bir tanesidir. İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulmuştur.
 • Tuz Gölü
  Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Tuz Gölü, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine oldukça yakındır
 • Söke Doğanbey Köyü
  İzmir Araba Kiralama hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Söke Doğanbey Köyü; Aydın ili Söke ilçesine 30 km uzaklıktadır. Küçük, sakin, huzur dolu bir köydür Doğanbey. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşa...
 • Metropolis Antik Kenti
  İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da arta...
Whatsapp Telefon