Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Gümüşhane

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Gümüşhane
Gümüşhane ili Kürtün ilçe merkezine 5KM mesafede bulunan Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı, 168 dekarlık alana sahip olmaktadır. Çağlayandibi Şelalesi, 02.12.2014 tarih ve 1994 sayılı Bakanlık kararıyla ilan edilerek, 870M rakıma sahip olmaktadır. 

Tabiat Parkı, Harşit Havzası bitki örtüsüne sahiptir. Nem bulunan bölgelerde defne, orman gülü, böğürtlen, ayı üzümü ve şimşir görülmektedir. Bölgeye hâkim ağaç türü kayın, ladin, gürgen, kızılağaç, göknar, sarıçam, meşe, titrek kavağı ve kestane gibi türleri görmek mümkündür. Kelkit, Şiran ve Köse ilçesinde bitki türleri az olmakla birlikte meşe ve sarıçam ormanlık alanları oluşturduğu görülmektedir.

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı çevresinde bulunan hayvan türleri; Dere kuşu, Salyangoz, Orman Faresi, Sincap, Yaban Domuzu, Porsuk, Çakal, Ağaç Sansarı, Yaban Tavşanı, Kızıl gerdan, Karaca, Karatavuk, Gelincik ve Ayı gibi türlere rastlanmaktadır.

Çağlayandibi Şelalesi Hakkında Genel Bilgi

Şelalenin bulunduğu derin vadiden Çağlayandibi deresi akmaktadır. Örümcek Ormanları vadisi içerisinde yer alan Çağlayandibi Şelalesi 15M yüksekliğe sahiptir. Şelalenin yakın çevresine dökülen su damlacıkları, yağmur etkisi yapmaktadır. Tabiat parkının bulunduğu vadi flora bakımından oldukça zengin ve güzel ambiyans oluşturmaktadır. Alan dar bir vadi olduğu için geniş alana sahip değildir.

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı ve Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Gümüşhane ile arası 120KM olmakta ve 1 saat 45 dakika sürmektedir. Kürtün ilçesine bağlı Yeşilköy deki Tabiat Parkı ulaşımlarınız da Eco Oto Kiralama şirketiyle güvenle kiralayarak, keyifle sürebilirsiniz.

Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlemek için ideal bir yer olan Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı’nın doğal florasını görmek için Trabzon Rent a Car sektöründe hizmet veren Eco Oto Kiralama şirketinin bölgeye uygun Arazi - SUV araçlarını tercih edebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı içerisinde Filo ve Oto Kiralama hizmeti vererek, uçağınızdan indiğinizde oluşacak zaman kaybını yok etmektedir. Günübirlik gezilerinizde ve seyahatleriniz de müşteri hizmetleriyle yanınızda olması, tercih sebebi olmaktadır.

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Aktivite İmkanları Nelerdir?

Doğa Yürüyüşü,
Fotoğrafçılık,

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı Alan Özellikleri Nelerdir?

Bahçe Oturma Grubu - Kameriye,
Büfe,
Güvenlik,
İskele,
Otopark,
Yürüyüş Yolu,
Ziyaretçi Merkezi,
Gümüşhane Kürtün Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Kazıkbeli Yaylası,
Kadırga Yaylası,
Kürtün Kalesi,
Kürtün Barajı,
Süme Kalesi,

Gezi Rehberlerinin Tercih Ettiği Araç Kiralama Şirketi?

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı, gezi rehberlerinin oldukça sık ziyaret ettiği eşsiz güzellikte olmaktadır. Bu sebeple gezilecek yerler içerisinde yerini rahatlıkla almıştır. Gezi Rehberi, Trabzon tur gezisinde Havalimanı içerisinde hizmet veren Eco Oto Kiralama şirketini tercih etmektedir.

Trabzon Oto Kiralama ve Trabzon Araç Kiralama sektöründe, güvenli ve kaliteli araçlarıyla tatilinizi geçirmek için sizde hemen online rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon