Karadeniz'in İncisi Trabzon'u Keşfetmek!

Karadeniz'in İncisi Trabzon'u Keşfetmek!
Muhteşem doğası, köklü tarihi, kendine has kültürü ve tadına doyulmaz lezzetleri ile Trabzon, Doğu Karadeniz’in en sevilen şehirlerinden biri! Tertemiz havasını sağlayan yemyeşil yaylalarını, tadı damağınızda kalacak başka yerde yiyemeyeceğiniz lezzetlerini, eşsiz manzaralarını merak eden tüm ziyaretçilerini bekliyor. Trabzon’u dolu dolu keşfetmeniz, keşfederken rahat bir seyahat için ilk yapmanız gereken müşterisinin rahatını ve konforunu düşünen Trabzon Oto Kiralama şirketini ziyaret etmek olacaktır.

Trabzon’un Lezzet Dünyası

Trabzon’un kendine özgü, tadına doyamayacağınız lezzet dünyasını keşfetmek için ilk akla gelen Trabzon Rent a Car şirketine uğrayarak Trabzon’un yöresel lezzetlerini hafızanıza kazımak için yola çıkacağınızdan eminiz. Trabzon’un hamsisin den, odun ateşinde pişirilen özel ekmeklerine, köfteden hamur işi lezzetlerine, yöresine ait tereyağı ve mısır unundan yapılan kuymağına kadar pek çok tatları keşfetmeden de gitmek olmaz tabi.

Trabzon’da Kahvaltı Denilince!

Trabzon’da kahvaltı denilince denemek isteyeceğiniz pek çok yöresel lezzet keşfetmenizi bekliyor. Sizi saran temiz havasıyla, gözlerinizi yeşilin en güzel tonlarıyla buluşturan, yöresine ait kahvaltısının olmazsa olmazı kuymağı, tereyağı, balı, kayganası ve kaymağı ile Trabzon’un eşsiz manzarasında kahvaltı masalarında buluşturmak ve eşsiz doğa turuna kaldığınız yerden devam etmek için rotanızı Çal Mağarasının zorlu yolları Eco Oto Kiralama hizmeti ile artık hayal değil!

Trabzon’da Yemek Nerede Yenir?

Karadeniz’in en özgün mutfağına sahip, Trabzon’un enfes yemeklerini nerede yiyeceğinizi düşünebilirsiniz. Trabzon’dan başka hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz karalahana sarması, hamsi tava, deniz kenarı köfte, balık, hamsi pilav, tomara tavası ve kendine has pidesi gibi birçok farklı alternatifiniz olduğu için ilk hangi lezzetten başlayacağınıza karar vermelisiniz. Trabzon’un kendi mutfağına özgü lezzetleri dışında, farklı mutfaklara ait lezzetleri ile hem merkez de hemde ilçelerinde beklentilerinizi karşılayacak restorantlara rastlayacaksınızdır.

Trabzon’un Gezilecek Yerleri

Trabzon 4000 yıllık tarihi geçmişiyle, Roma ve Bizans dönemlerini yaşayan, Fatih Sultan Mehmet’in Fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in Valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üç kez ziyaret ettiği şehirdir.

Karadeniz ve Zigana Dağları arasında uzanan bu güzel şehir tarihi manastırları, konakları, camileri ve müzeleri ile kültürünü koruyan tarih kokuyor.
Trabzon’un tarihinden kalan yapıtlarını ve doğa harikası yerlerini gezmek için ilk merkezinde bulunan Komnenos Devleti’nin kralı I. Manuel zamanında yapıldığı tahmin edilen, çevresinde 1427 senesine ait olan bir Çan Kulesi ve iç mimarisinde Selçuklu taş işlemelerinden Adem ile Havva’nın yaratılışını anlatan kabartmalara kadar oldukça zengin süslemelere sahip olan Ayasofya; 1461 yılında, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethinden sonra camiye çevrilerek vakıf eser olarak anıldı. Ve 1964 yılında ise Ayasofya Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

Trabzon şehrinin tüm manzarasını, elinizdeki demli çayınızı içerek uzaktan izlemek için Boztepe’de bulunan çay bahçesi gönlünüzü çalacak yerler arasındadır. Görmeden uğramadan gidemeyeceğiniz yerler arasın da Konstantin Kabayanidis tarafından 19. yüzyıl başlarında Trabzon Soğuksu’da yazlık olarak yaptırılan, mimari olarak Avrupa ve Batı Rönesans etkilerini barındıran Atatürk’ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı Atatürk Köşkü bulunuyordur.  Trabzon merkezinde bulunan kızlar manastırı, Trabzon kalesi, Trabzon şehir müzesi, Zağnos vadisi gibi tarihi yerlerini gezdikten sonra doğa güzelliklerini keşfetmeye var mısınız?

Trabzonun doga güzelliği denilince de akıllara 2.300 metrelik bir rakımda bulunan yılın her dönemi yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Uzungöl ve Karester Yaylası gelmektedir. Karester Yaylası’na giderken Uzungöl’ün o meşhur kuşbakışı manzarasına şahit olacaksınız. Yaylaya vardığınızda ise sisli bir hava ve masalsı bir bulut denizi sizi karşılayarak doğa en özelini sizinle paylaşacaktır. İnsanları sarp bir kayalık üzerinde görkemli bir manzarası ve görülmeye değer mimarisi ile hayrete düşüren Sümela Manastırı; Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere Vadisi’nde denizden 1300 m yükseklikte bulunuyor. Halk arasında Meryem Ana adıyla da anılan manastır, milattan sonra 4. yüzyılda inşa edildi.

Trabzon’un geçmişine ışık tutan tarihi ve doğasını keşfederken yapacağınız seyahat planınızı, yayla yollarının kapanabileceğini ve dik yokuşlarını da göz önünde bulundurarak, konforlu ve sorunsuz bir seyahat için güvenilir Trabzon Rent a Car ile keşfedebilirsiniz.

Trabzon'da Güvenilir Oto Kiralama Rent A Car Firması

Eco Oto Kiralama Trabzon ofisi, isteğinize uygun en konforlu ve en yeni modellerle şehrin güzelliklerini keyifle keşfetmenizi sağlayacak. Trabzon Araç Kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir
 • Şehirden Uzak Doğaya Yakın Tekke Dağı Tabiat Parkı
  Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Lebedos Antik Kenti
  Arac Kirala İzmir ile ulaşacağınız Lebedos Antik Kenti, 12 İyonya kentinden bir tanesidir. İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulmuştur.
 • Tuz Gölü
  Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Tuz Gölü, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine oldukça yakındır
 • Söke Doğanbey Köyü
  İzmir Araba Kiralama hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Söke Doğanbey Köyü; Aydın ili Söke ilçesine 30 km uzaklıktadır. Küçük, sakin, huzur dolu bir köydür Doğanbey. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşa...
 • Metropolis Antik Kenti
  İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da arta...
Whatsapp Telefon