Küpkaya Kanyonu Tarihi Kültür – Ordu / Ulubey

Küpkaya Kanyonu Tarihi Kültür – Ordu / Ulubey
Ordu, Ulubey Güzergâhı üzerinden gidilmekte ve Kardeşler Mahallesi sınırları içinde yer almaktadır. Ordu merkeze 32KM, Ulubey ilçesine 9KM uzaklıktaki kanyon özelliğine sahiptir.

Ordu, doğal güzellikleri içerisindeki Küpkaya Kanyonu, Ulubey karayolundan 23KM gidilerek ilçe merkezine gelinmektedir.  İlçeden 7KM uzaklıktaki Karakoca Mahallesi Yol başı istikametini takip ederek Kardeşler Köyüne ulaşabilirsiniz. Mahmut Hocaoğlu köyleri yol ayrımından devam ederek Küpkaya Kanyonuna varılmaktadır.

Kiralama Araç Trabzon ve Kiralama Oto Trabzon firmaları içerisinde Eco Oto Kiralama şirketinin Araç ve Filo Kiralama sayesinde ulaşım son derece rahat ve kolay olmaktadır. Ordu, karayolu ile kanyon girişine kadar olan kısım asfalt olmakta ve Araç Kiralama şirketi Eco Oto Kiralama tercih edilmektedir. Kanyon önü, parke taşları ile döşenmiş ve 300M patika yol ile kanyon içine girmek mümkün olacaktır.

Küpkaya Kanyonu Tarih Özellikleri ve Sosyal Aktiviteleri?

Kardeşler Mahallesinde yer alan Küpkaya Kanyonu, çeşitli sportif aktivitelere olanak sağlamaktadır. Doğal yapısı ile akıntıların şekillendirmesi sonucu kayalar dikkat çekici görünüme sahip bulunmaktadır.  Burada bulunan suyun sıcaklığı ise yaz aylarında dahi 5 derece civarında hissedilmektedir.

Kanyon etrafındaki kayalar küp şeklinde olması ve elle yapılmış görünüşü sayesinde tamamen doğal görünüm katmaktadır. Melet Irmağı kolu üzerinde yer almaktadır. Kanyonun genişliği 5M iken bazı yerleri ise 20M bulmaktadır. Yaklaşık 2KM olan Küpkaya Kanyonu, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra macera tutkunlarına da ev sahipliği yapmaktadır. 

Önceki yıllarda ulusal gazete tarafından Türkiye’nin en güzel 10 kanyonu arasına girmiştir. Küpkaya Kanyonu, yüzme, kano sporu yapmak ve balık tutmak içinde ziyaretçilerine olanak sağlamaktadır. Kanyon içinde bulunan küçük şelaleler sayesinde suyun akışındaki alabalıkları, ters yönde ilerlemeye çalışmalarını ve saatlerce izleyerek keyif almanızı sağlayacaktır.

Kanyon girişinde özel bir tesis mevcuttur. Küpkaya Kanyonu Dereyanı Tesisleri, çevre düzenlemesi de gayet güzel ve her şey doğal gözükmektedir. Yaz, kış açık olan aile işletmesi tesiste kahvaltı ve yemek çeşitleri mevcuttur. Tesisten aşağıya doğru Kanyon deresine inmek mümkün olmaktadır. Ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmak için tesiste birde zipline hattı bulunmaktadır.

Gözüm yükseklerde diyenler kişiler için heyecanlı bir macera olabilir. Hafta sonu tesis içinde ve yanlarındaki alanda kamp kurulma imkanı vardır.

Küpkaya Kanyonu ve Ulubey Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Ohtamış Şelalesi,
Sayacabaşı Orman Milli Parkı,
Küpkaya Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?
Ordu ilinin ilçesi olan Ulubey‘e ulaşım için Eco Oto Kiralama şirketi müşterilerine çeşitli kolaylık ve ayrıcalıklı hizmet vermektedir. Ordu ilinin en büyük Kanyonunu görmeniz için Oto Kiralama Ordu ve Rent a Car Ordu firmaları içerisinde bulunan Eco Oto Kiralama ile doğa turizmini keşfedebilirsiniz.

Hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat seçenekleri sunmaktadır. Or-Gi Havalimanı ile Küpkaya Kanyonu 39KM olmakta ve 45 dakika sürmektedir.

Eco Oto Kiralama Araç ve Filo Kiralama hizmetinin Ekonomik Sınıf, Orta Sınıf, Lüx Sınıf, Arazi-Suv, Van Sınıf ve Tüm Araç Kategori çeşitliliği ile size en iyi Oto Kiralama hizmetini sunmaktadır.
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon