Şahinkaya Tepesi Görünüşü ile Turistlerin Ziyaret Noktası

Şahinkaya Tepesi Görünüşü ile Turistlerin Ziyaret Noktası
Trabzon şehrinin ilçesi olan Düzköy, yöresel adı 'Haçka’olmaktadır. Yerleşim yeri 1944 tarihinde Bucak yapılmıştır. Akçaabat ilçesine bağlı iken, yasa gereği ilçe statüsüne kavuşmuştur. Düzalan, Orta Mahalle, Yenimahalle, Büyük Mahalle, ve Cevizlik Mahallesi bu beş mahalle düzköy ilçesinin mahallelerini oluşturmaktadır.

Yayla ve mezere alanları ile önem taşımaktadır. Halkın büyük bölümü nisan ayından itibaren sonbahar başlarına kadar yayla ve mezere alanlarına göç etmektedir. İlçe topraklarının % 80’i engebeli özelliğe sahiptir. İlçenin doğusunda Maçka, batısında Vakfıkebir, kuzeyinde Akçaabat ve güneybatısında Tonya ilçeleri bulunmaktadır.

Şahinkaya Dağ Tepesi - Trabzon / Düzköy
Düzköy ilçesine 11KM mesafede yer almaktadır. Doğankaya Mahallesi içerisinden bakıldığında Şahinkaya Tepesi, kaleyi andıran görüntüsü ile adrenalin tutkunlarının buluşma noktası olmaktadır. 

Yürüyüş, tırmanış ve doğa sporlarıyla ilgilenenler için harika görüntüsü yerli ve yabancı turistleri buraya çekmektedir. Doğal güzellikleriyle kaya tırmanışı yapmak isteyenlere, kuş bakışı manzarası ile Şahinkaya adından son yıllarda söz ettirmeye başlamıştır. 

Türkiye’nin önemli kaya tırmanıcılarından ;

Mümin Karabaş,
Mustafa Kalaycı,
Öztürk Kayıkçı,
Güneş Ergüden,
Yahya Koç,
Süleyman Vardal,
Volkan Özkan,
Michel Piola(İsveçli),
Kişiler ön plana çıkmaktadır. Şahinkaya, tırmanış sporunun merkezi haline gelmiştir. 30 Ağustos ve 1 Eylül 2019 tarihlerinde 3. Uluslararası Şahinkaya Kaya Tırmanış Festivali gerçekleştirilmiştir. Her mevsim kaya tırmanışı dışında kamp ve karavan turizmine müsait olan Şahinkaya çok sayıda dağcıyı ağırlamaktadır.

Şahinkaya, tırmanış tutkunlarının zirvedeki tek konaklama tesisi olan Nayino Dağ Evi ilgilerini çekmektedir. Nayino Dağ Evi misafirlerine eşsiz kaya manzarasının tadını çıkarttırmaktadır.

Şahinkaya Tepesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Trabzon‘a 35KM uzaklıkta, Akçaabat’a 27KM mesafede ki Şahinkaya, ulaşım oldukça kolay ve rahat olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisinde bulunan Trabzon Oto Kiralama ve Trabzon Rent a Car firmaları içerisinde Eco Oto Kiralama şirketi üstün hizmet kalitesi  sunmaktadır. 

Eco Oto Kiralama şirketi ile günlük, haftalık ve aylık Araç ve Filo Kiralama Hizmeti vererek seyahatinizin güvenilir ve keyifli geçmesini sağlamaktadır.

Eco Oto Kiralama araç marka ve modelleriyle fiyat odaklı sonuçları göz önünde bulundurarak müşterisine kaliteli hizmet vermektedir. Eco Oto Kiralama hayalinizdeki aracı kiralayarak, zaman kaybınızı minimuma indirebilirsiniz.

Şahinkaya Tepesi - Düzköy ve Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Haçka Yaylası,
Çal Mağarası,
Gürgendağ Yaylası,
Serda Yaylası,
Karaptal Yaylası,
Alazlı Yaylası,
Honefter Yaylası,
Trabzon Araç Kiralama ve Trabzon Rent a Car firmaları araştırdığınız da online rezervasyon seçenekleri ve müşteri memnuniyeti ile Eco Oto Kiralama şirketinin sağladığı hizmetlere aşağıdaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz. 
İlginizi Çekebilir
 • Şehirden Uzak Doğaya Yakın Tekke Dağı Tabiat Parkı
  Tekke Dağı Tabiat Parkı, başkent Ankara ilinin turistik ilçesi olan Beypazarı'nda yer almaktadır. Tekke Dağı Tabiat Parkı, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Lebedos Antik Kenti
  Arac Kirala İzmir ile ulaşacağınız Lebedos Antik Kenti, 12 İyonya kentinden bir tanesidir. İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulmuştur.
 • Tuz Gölü
  Ankara Araç Kiralama ile ulaşacağınız Tuz Gölü; Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırlarının kesiştiği bir noktada bulunmaktadır. Tuz Gölü, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine oldukça yakındır
 • Söke Doğanbey Köyü
  İzmir Araba Kiralama hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Söke Doğanbey Köyü; Aydın ili Söke ilçesine 30 km uzaklıktadır. Küçük, sakin, huzur dolu bir köydür Doğanbey. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşa...
 • Metropolis Antik Kenti
  İzmir Araç Kiralama Fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşacağınız Metropolis Antik Kenti, İzmir ilinin Torbalı ilçesinde yer almaktadır. Metropolis Antik Kenti, günümüzde dahi kazı çalışmalarına devam edilen ve değeri her geçen gün daha da arta...
Whatsapp Telefon