Ankara Araç Kiralama

Ankara’nın Tarihi Serüvenine Bir Yolculuk

1918-1923 yılları arasında Kurtuluş Savaşı’na merkezlik yapmış olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentidir. Merkezliğini yaptığı Kurtuluş Savaşı’nın sembolü haline gelmiştir ve 13 Ekim 1923 tarihinde başkent olarak ilan edilmiştir. Ankara, tarih boyunca Türkiye’nin yüz yıla yakın bir tarihinin en yakın tanıklığını yapan şehirlerden biri olmuştur. Tarih sahnesindeki geçmişi 2T2u2nç Çağı’na kadar dayanmaktadır. Ankara, M.Ö. 333 yılında İskender tarafından fethedilmiştir. Geçen 10 yıl sonrasında İskender vefat etmiştir ve vefatının ardından Ankara, Antigonid Hanedanı’na miras kalmıştır. Bu durumla birlikte Ankara; Bizanslılar, Selçuklular ve Romalılar arasında sürekli devredilen bir dönem yaşamaya başlamıştır. Bu dönemde Ankara, İstanbul’un gölgesinde kalmıştır ve herhangi bir taşra şehri olmanın ötesine geçememiştir. 1402 senesine gelindiğinde ise Ankara Savaşı’nda Timur’un Osmanlı İmparatorluğu’nu yenmesi üzerine Ankara el değiştirmiştir fakat kısa bir sürenin ardından tekrar Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine girebilmiştir. Kurtuluş Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü ardından başlamıştır ve Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları, sahip olduğu konumundan dolayı Ankara’yı merkez yani komuta merkezi olarak seçmişlerdir. 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuştur ve 13 Ekim 1923 tarihinde de resmi olarak Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak ilan edilmiştir. Bu tarihten itibaren Ankara, günden güne gelişmiştir ve sanayi başta olmak üzere ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden biri haline gelmiştir. Ankara’nın bu tarihi derinliğine yakından tanık olmak isterseniz; Ankara Esenboğa Havalimanı ve Tunus Caddesi üzerinde Ankara Araç Kiralama sektöründe hizmet vermekte olan Eco Oto Kiralama şirketinin geniş araç filosundan kendinize uygun olan aracı seçerek konforlu bir şekilde Ankara’da tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle Başkent

Ankara, sadece tarih sahnesindeki bu önemli rolüyle değil; doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve İç Anadolu kültürünü iyi bir şekilde yansıtan yöresel lezzetleriyle de ön plana çıkmaktadır. Ankara’yı keşfetmeye başlamak için en önemli durakların ilki olan Atatürk’ün kabrinin de yer aldığı Anıtkabir’den başlamak gerekmektedir. Anıtkabir, Anıttepe’de yer almaktadır ve inşası 9 sene sürmüştür. Anıtkabir, aynı zamanda Osmanlı ve Selçuklu döneminin mimarisini de yansıtmaktadır. Tarihi M.Ö. 2. yüzyıla dayanan Ankara Kalesi ise Ankara’nın diğer bir simgesidir. Ankara Kalesi ile muazzam bir Ankara manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Ankara’nın tarihi ve kültürel yapısını keşfetmek için ziyaret etmeniz gereken diğer mekanlar şunlardır: Beypazarı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Augustus Tapınağı, Hacı Bayram Camii, Ulus Meydanı, Zafer Anıtı, Altın Park, Abdi İpekçi Parkı, Botanik Park, Mogan Gölü, Kuğulu Park, Tuz Gölü, Kızılcahamam, Hamamönü, Eymir Gölü, Mavi Göl, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Seymenler Parkı, Altınköy Açık Hava Müzesi, Kocatepe Camii, Atatürk Orman Çiftliği, Karagöl Tabiat Parkı, Pirinç Han, Nallıhan Kuş Cenneti, Soğuksu Milli Parkı, Estergon Kalesi, Beştepe Millet Camii, Elmadağ Kayak Merkezi, Roma Hamamı, Kurtuluş Savaşı Müzesi. Tarihi dokusu ve doğasıyla gezmeye doyamayacağınız Başkent Ankara seyahatinizi; rahat, konforlu ve avantajlı fiyat seçenekleriyle satın alacağınız Ankara Araç Kiralama hizmeti ile kolayca tamamlayabilirsiniz.

Anadolu Mutfağının Öncüsü Ankara

Ankara mutfağında ise İç Anadolu kültürü kendine has bir biçimde sizi karşılamaktadır. Kadınbudu Köfte, Tutmaç Çorbası, Kaha, Mucirim Köfte, Keşkek, Nevzime, Cızlama, Pertem, Bazlama, Ayva Boranası, Yumurtalı Köfte, Beypazarı Kurusu, Ankara Simidi, Çubuk Turşu, Ankara Balı, İnceğiz Çorbası, Ankara Tava, Beypazarı Güveci, Tamtak Tiridi, Entekke Böreği, Yemlik Cacığı, Efelek Sarması, Bazlama Kebabı, Şibit Tatlısı, Mamak Kurabiyesi. Ankara’nın hem tarihi ve doğal güzelliklerini hem de birbirinden lezzetli bu yöresel lezzetlerini deneyimleyebilmeniz için son model ve çeşitli segmentteki araç seçenekleriyle Eco Oto Kiralama firması ankara araba kiralama sektörünün öncülerinden biri olarak sizleri beklemektedir.

Ankara Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Ankara lokasyonunda www.ecocar.com.tr güvencesiyle sizlerle, Ankara araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.ecocar.com.tr

Blog

Ankara
Ankara
Ankara Araç Kiralama ve rezervasyon işlemlerinizi online olarak sayfamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Online Rezervasyon için sayfamızı ziyaret ediniz.
Whatsapp Telefon