Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası, Trabzon Sürmene

Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası, Trabzon Sürmene
Trabzon ili Sürmene ilçesinde yer almaktadır. Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası içerisinde, 51,00 dekarlık deniz ve ormanlık alanda buluşarak, ziyaretçilerine eşsiz manzarasıyla ev sahipliği yapmaktadır. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Bölgede sarıçam türünün deniz seviyesine bu kadar inebilmiş olması, tabiat parkını özel kılmaktadır.


Karadenize kıyısı olan Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı, giriş ücretleri listesini ve Çamburnu Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?, gibi soruları ve ilgili tüm bilgileri yazımızda paylaştık. Tamamı ormanlık alandaki Çamburnu Tabiat Parkı; gezi, piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık gibi çeşitli aktiviteler yapmanıza imkân sağlamaktadır. Tabiat Parkı içerisinde 250M yürüme mesafesindeki, Çamburnu Orman Evleri hizmet vermektedir. 


Tabiat Parkında orman ve denizin bir arada olmasından dolayı, aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Orman havasını soluduktan sonra Karadeniz, sularının hırçın dalgaları ile oluşturduğu dehlizleri görebilir, serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Çamburnu Tabiat Parkında ağaç ve bitki türleri ise; gürgen, göknar, meşe, doğu ladini, akçaağaç, söğüt vb. diğer ağaç çeşitleri bulunmaktadır. 


Tabiat Parkı, sarmaşık, mantar türleri ve odunsu bitkilerden Rhododendron ponticum(mor çiçekli ormangülü) yöre halkı tarafından kumar çiçeği olarak bilinmektedir. Bitki 5M boyunda sık dallı çalı türü olarak doğal bulunmaktadır. Çamburnu Tabiat Parkında yabani hayvan türleri; karabatak, porsuk, sincap, çakal ve karaca gibi hayvanların fotoğrafını çekebilir, yabani hayvan gözlemciliği yapabilirsiniz. 

Sürmene Çamburnu Tabiat Parkı Aktivite İmkanları Nelerdir?

Doğa Yürüyüşü,
Piknik,
Doğa Yürüyüşü,
Yabani Hayvan Gözlemciliği,
Yabani Hayvan Fotoğrafçılığı,
Deniz Turizmi,
Barbekü & Mangal,
Manzara Seyri,
ATV ve Bisikletle Safari,

Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası Alanın Özellikleri Nelerdir?

Bahçe Oturma Grubu – Kameriye,
Büfe,
Çeşme - Su,
Duş,
Kır Evi - Bungalov,
Kır Kahvesi - Cafe,
Kır Lokantası - Restoran,
Konaklama,
Mescit,
Seyir Terası,
Sosyal Tesisler,
Soyunma Kabini,
WC,

Doğa Harikası Çamburnu Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yaz ayları yeşil ile mavinin buluştuğu noktalardan birtanesi olan Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası, muhteşem manzarası ile Trabzon ili Sürmene ilçesinde yer almaktadır. Sürmene ile Tabiat Parkı arası 8KM olmakta 8 dakika sürmektedir. 


Tabiat Parkı, Trabzon şehir merkezine 48KM mesafe uzaklıkta bulunmaktadır. Çamburnu Tabiat Parkına şehir merkezinden ulaşımınız için Sürmene otobüs ve dolmuşlarıyla belirli ücret karşılığında sağlamanız mümkündür.


Trabzon Rize yolu üzerinden ulaşım sağlanan Çamburnu Tabiat Parkına araç kiralayarak da ulaşım sağlanmaktadır. Trabzon’a ulaşımınızı hava yolu kullanarak geldiyseniz, uçağınızdan indiğiniz gibi sizi Eco Oto Kiralama şirketinin güler yüzlü personelleri karşılayacaktır.


Sürmene Çamburnu Tabiat Parkını görmek için Trabzon Havalimanı içerisindeki Trabzon Oto Kiralama firmaları arasında, Eco Oto Kiralama şirketinin geniş Araç Filo ve Oto Kirala hizmetinden yararlanabilirsiniz. Trabzon Havalimanı ile Çamburnu Tabiat Parkı arası 40KM mesafe uzaklığa sahiptir.


Çamburnu Tabiat Parkı Doğa Harikası ile eşsiz manzarasını görmek için mutlaka erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon