Ordu Şehrinin Güzellikleri

Ordu Şehrinin Güzellikleri
Doğu Karadeniz Bölgesin de Giresun, Samsun, Tokat, Sivas ve Trabzon'a komşu olarak bilinen Ordu 800 bin civarı nüfuslu güzide bir şehrimizdir. Karadeniz kıyı şeridinde 150km alanda masmavi dalgalı suların bulunduğu kenttir. Yeşil tabiatı ve dağlara paralel görüntüsüyle ziyaretçilerinin huzur bulmasını sağlamaktadır.

Oto Kiralama Trabzon sektörü içerisindeki bölgeye uygun araç seçenekleri ile Eco Oto Kiralama firmasının sunduğu avantajları değerlendirebilirsiniz. Zengin görüntü floriası ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Ordu Turizm İçin Değeri

Potansiyelinin çok fazla olduğu bilinen Ordu, her geçen yıl ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Artvin, Rize ve Trabzon gibi yayla turizminin öne çıktığı şehirleri, eşssiz doğal görüntüsü sayesinde turistlerin tatil seçeneği haline getirmiştir. Manzarası ile şehrin kuş bakışı görünümünü sağlayan Boztepe en dikkat çekici nokta olarak bilinmektedir.

Özellikle buradaki görünüme hayret eden ziyaretçilerin başında İtalya gelmektedir. Kendi ülkelerine benzetirler. Rent a Car Trabzon alanında Eco Oto Kiralama firmasının tercih edildiğini göreceksinizdir. Güleryüzlü ve hoşgörülü ziyaretçilerine kültürlü ve kaliteli olması ile bilinirler.

Ordu'da Ne Yenir?

Özgü yiyeceklerinin başında gelen Ordu Pidesi, tarif edilemez bir lezzettedir. Denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Dünyaya duyurmaya çalıştığı bir başka harika tat ise Ordu tostudur. Bu lezzeti deneyenler tekrar denemek isteyebilirler. Dünyaca da bilinen ve tarifini almak için teklif alan bir başka tad ise Denizciler Dondurmacısı olmaktadır. Tarifi verilmemesinin nedeni ise şehrin ziyaretini yükselmekt isteyerek geniş kitlilerin bu tadı yerinde tattırmak istemesidir. 

Ordu'ya Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Kente geliş ve gidişler günümüzde kolaylaştırma çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Karadeniz sahil yolunu karayolu ile takip edilince şehir merkezine ulaşmak oldukça kolaydır.  Ordu - Giresun Havalimanı açılarak hava ulaşımınıda günümüzde sağlamış bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu ile şehire ulaşım rahat sağlanmaktadır.

Günlük hava ulaşımları Ankara, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Adana gibi büyük şehirlerden sağlanmaktadır. Araç Kiralama Trabzon alanında Ordu - Giresun Havalimanı içerisinde Eco Oto Kiralama transfer hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz. Deniz kenarı olan şehrimiz Ordu, sahil kenti olarakta birçok kişi tarafından bilinmektedir. Sahili ile Karadeniz in parlayan yıldızı olduğunuda söyleyenleri göreceksinizdir. 

Ordu'da Nerede Kalınabilir?

Termal kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile Türkiye'nin sayılı şehirlerindendir. Çeşitli uygun konaklama seçenekleri ile her bütçeye hitap etmektedir. Şehir merkezi içerisinde pansiyon ve yıldızlı otel seçenekleri bulunduğunu söyleyebiliriz. https://www.ecootokiralama.com/index.php firmasından alacağınız araç kiralama hizmeti esnasında, personeller sorularınızı cevaplandırarak yardımcı olacaklardır. 

Ordu Şehir Merkezinde Neler Yapılabilir?

Ziyaretçilerine hizmet etmekten hiç kaçmayan şehrin, sahil boyunca yayılmış ışıl ışıl parlayan mekanlarının olduğunu göreceksinizdir. Büyükşehir ünvanına sahip şehrin, her alanda yeni yaptığı düzenlemeler ile ilerlemesini sürdürmektedir.

Tarihinde farklı medeniyetler barındırarak bir çok eser bırakmalarını sağlamıştır. Çeşitli tarihi mekanları görmeniz mümkündür. Karadenizin masmavi suyuyla, sıradışı leziz mutfağını deneyimlemek isteyen tarih severlerin, seyahat planlamalarına doğa harikası şehri dahil etmelerini tavsiye ederiz.

Ordu'nun Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Bölgede kendinizi rahat hissetmeniz adına aşağıdaki gezilecek yerlere göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Boztepe
Sahil
Yason Burnu
Bolaman Kalesi
Hoynat Adası
Çambaşı Yaylası
Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi
Ulugöl
Gölköy Kalesi
Gaga Gölü
Asarkaya Milli Parkı
Turnasuyu Vadisi
Stres ve yorgunluğunuzu yok edecek Ordu şehri, temiz doğası ve gezi yerleriyle kesinlikle doğru tercih olacaktır.

Ordu Havalimanı Araç Kiralama Hizmeti

Ordu'ya geldiğinizde oto kiralama firması ihtiyacınız var ise Havalimanı içerisinde hem güvenli, hemde en uygun fiyat seçenekleri ile araç kiralamak isterseniz. Eco Oto Kiralama firması olarak deneyimli ve profesyonel personellerimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Eco Oto Kiralama firması olarak 2005 yılından itibaren Trabzon, Ankara, İzmir, Ordu ve Giresun illerinde ki şubelerimiz de siz değerli misafirlerimiz için Rent a Car, filo kiralama ve ayrıcalıklı şehir içi vip transfer hizmetimizi keşfetmek için güler yüzlü personelimiz ile şubelerimize bekliyoruz. 
İlginizi Çekebilir
 • Trabzon Havalimanı Rent a Car ve Araç Filo Kiralama Hizmetleri
  Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde, Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Doğu Karadeniz Dağları ile Karadeniz sahili arasında yer almakta olan Trabzon yüz ölçümü açısından az bir alanı kaplamaktadır. Güneyinde Bayburt ve Gümüşhane, batısında Giresun, d...
 • Tarihi Bakırcılar Çarsısı – Tarihi Kültür
  Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli ticaret ve kültür şehri olan, bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Trabzon atölyelerinde işlenmektedir. Geleneksel olarak bakır, ortaçağdan itibaren bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla, çeşitli eşya yapımına devam ...
 • Bolaman Kalesi (Bolaman Castle) – Fatsa Ordu
  Ordu ilinin Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, 9KM uzaklıkta yaklaşık 16 dakika ulaşım mesafesindedir. Ordu Araç Kiralama ve Ordu Rent a Car firmaları içerisindeki Eco Oto Kiralama ile konforlu araçlarını tercih edebilirsiniz. Ordu, fındık ve balıkçılığı ile ünlü ...
 • Çeşme Kalesi - Tarihi Kültür (İzmir)
  İzmir ilinin batı bölümünde Urla da bulunmaktadır. Doğusunda Karaburun, Ege denizinin güneyinde yer almaktadır. Çeşme ilçesi içerisinde birçok güzellikleri barındırmakta, tarihe meraklı olan kişilerin severek gezebileceği alanlardan birisi de Çeşme Kalesi olmaktadır.
 • Torul Kalesi Tarihçesi / Kültür Portalı
  Gümüşhane ilinin batısında yer alan Torul ilçesi, kuzeyinde Trabzon, güneybatısın da Giresun, batıda Kürtün ve güneyinde Şiran ile komşu konuma sahiptir. Dağlık arazi yapısı ile denizden yüksekliği 950M ilçenin yüzölçümü 1049km² olmaktadır. Trabzon Havalimanı içerisind...
Whatsapp Telefon